Jak pracovat s katalogem

Domov pokojného stáří Boršice

piktogram

Služba naplňuje potřebu: Dlouhodobé ubytování spojené s dalšími službami

Území, na kterém je služba poskytována

Pobytová forma / služba s bydlením: Boršice

Počet lůžek: 31Komu je služba určena

Senioři


Věkové skupiny

65-80 let

Nad 80 let

Kontaktní údaje na službu

Adresa:Cihlářská 536, 68604 Kunovice
Telefon:572 501 130
Email:julie.chovancova@uhradiste.charita.cz
Web:www.uhradiste.charita.cz

Popis sociální služby

1. Komu je služba určena

Mladší a starší senioři (65 let a více), kteří jsou v nepříznivé sociální situaci díky svému věku, osamělosti, ztrátě soběstačnosti, nemoci, zdravotnímu postižení a nejsou schopni si sami zajistit a uspokojit své životní potřeby.

2. Smysl, poslání a cíl služby

Posláním Domova pokojného stáří je poskytování podpory, která přispívá k udržení samostatnosti, pomoci, která vychází z individuálních potřeb každého seniora a laskavé péče seniorům, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci, kterou nejsou schopni řešit vlastními silami, včetně komplexní ošetřovatelské péče. Cílem je vytvořit domov lidem, kteří již nemohou nebo nechějí zůstat sami v domácím prostředí a poskytnout klidné klidné bydlení v malém společenství vrstevníků. Dále zajistit naplňování jejich individuálních potřeb, pomoci při zvyšování soběstačnosti a samostatnosti, podporovat aktivity, zájmy a schopnosti jednotlivých uživatelů služby.

3. Nabízené činnosti

Domov pokojného stáří je vystavěn v tichém prostředí mezi zahradami a vinicemi s krásným výhledem na krajinu a okolí. V Domově je 15 jednolůžkových pokojů, 5 dvoulůžkových a 2 třílůžkové pokoje. Každý jednolůžkový pokoj má své vlastní sociální zařízení. Domov pokojného stáří má bezbariérový přístup, výtah a kapli, kde se koná každý den mše svatá. Nabízíme celoroční pobyt, 4x denně stravu, včetně stravy dietní a diabetické, komplexní ošetřovatelské, pečovatelské a zdravotnické úkony. Úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení a žehlení. Pomoc při osobní hygieně, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, aktivizační činnosti, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

4. Specifika služby

K přijetí je potřeba podat písemnou žádost, splnit kritéria cílové skupiny a zdravotní stav , který nevyžaduje trvalý dohled lékaře, dále pak využívat sociální službu dle zákona č.108/2006 Sb. V současné době je Domov pokojného stáří plně obsazen, čekací doba umístění je v časovém horizontu až 5 let.
Žádost si mohou zájemci vyzvednout v Domově pokojného stáří, Oblastní charitě Uherské Hradiště nebo na OÚ Boršice nebo na webových stránkách www.uhradiste.charita.cz.

  • Identifikátor sociální služby: 9608438
  • Druh sociální služby: § 49 - Domovy pro seniory
  • Skupina služby: Služby sociální péče
  • Služba je poskytována od: 19.12.2005

Časový rozsah poskytování služby

Pobytová forma

Nepřetržitě

Úhrada za služby

PLACENÁ SLUŽBA

Informace lze získat zde:

Mgr. Pavla Zahrádková

tel. 572 50 1609

mobil: 602 381 821

email: domov.borsice@uhradiste.charita.cz

Fakultativní činnosti

NE

Architektonická bezbariérovost

ČÁSTEČNĚ

Domov pokojného stáří má výtah do všech pater, chodby jsou dostatečně široké, jednotlivé dveře do pokojů jsou 90cm a 100 cm. Vstupy do společných místností jsou 80 a 90 cm.

Název poskytovatele

Charita Uherské Hradiště

IČ poskytovatele

44018886

Kontaktní údaje na poskytovatele

Adresa:Velehradská třída 247, 68601 Uherské Hradiště
Telefon:572 550 137
Email:reditel@uhradiste.charita.cz
Web:www.uhradiste.charita.cz

Mapa

Fotografie zařízení

vstup do Domovavýtahhlavní vchod z budovy


Kliknutím na obrázek ho zvětšíte a zobrazíte celou fotogalerii.

Kontaktujte službu

 

Akce